«Im(Age)»иҗат коллективы

Эш юнәлеше:Яктылык театры” юнәлешендә оригиналь жанрның иҗади номерларын кую

Кеше саны: 20-25

Мөгаллим, җитәкче: Ярудллин Булат, Н.И.Лобачевский исемендәге ММИ чыгарылыш курс студенты

Тарих: төрле мәнфәгатьләре, кызыксынулары һәм характерлары булган төрле кешеләрне берләштергән «Im(Age)» коллетивы 2006 елда барлыкка килде. Коллективта дуслык атмосферасы хөкем сөрә. Коллектив институтта КТ (Күләгәләр театры) исеме белән дә билгеле. Әмма КТ – күләгәләр театрының гадәти булмаган аңланышлы, монда төсләр һәм буяулар белән уйныйлар, ультрафиолет лампалар ярдәмендә тамашачыны әсәрләндереп, аның хыялы белән уенга йөз тоткан гаҗәп хәлләр турында сөйлиләр

Казанышлар:

• “Студентлар язы – 2010” КФУның елдагы факультетара фестивале (“Оригиналь жанр” номинациясендә Диплом)
  • “Студентлар язы – 2012” КФУның елдагы факультетара фестивале (“Яктылык театры” номинациясендә Диплом)
  • “Ел Студенты – 2012) елдагы студентлар премисе (Номинант)
  • Укучыларның Н.И.Лобачевский исемендәге XIII Идел буе гыйльми конференциясе, 2012, ябу тантанасы (Рәхмәт хаты)
  • “Мисс Татарстан – 2014” конкурсы (Рәхмәт хаты)
  • ДМЛ «Эрудит»та актер осталыгы, яктылык театры буенча мастер-класс, 2015 ел (Рәхмәт хаты)
  • “Беренче курс студенты көне – 2015” КФУның елдагы фестивале (“Яктылык театры” номинациясендә 3 нче урын)
  • “Беренче курс Студенты көне – 2016” КФУның елдагы фестивале(“Яктылык театры” номинациясендә 1 нче урын)
  • “Беренче курс Студенты көне – 2016” КФУның елдагы фестивале гала-концерты (Катнашучы)
  • “Беренче курс Студенты көне – 2016” Казан факультетара ачык фестивале (“Театр һәм оригинал юнәлеш” номинациясенең Алтын лауреаты
  • “Беренче курс Студенты көне – 2016” Казан факультетара ачык фестивале гала-концерты (Катнашучы)
  • “Ел Студенты – 2016) елдагы студентлар премисе (Номинант)
  • Укучыларның Н.И.Лобачевский исемендәге II Бөтенроссия (XIII Идел буе) гыйльми конференциясе, 2016-2017 еллар, ачу тантанасы (Рәхмәт хаты)
  • “Беренче курс Студенты көне – 2017” КФУның елдагы фестивале (“Яктылык театры” номинациясендә 1 нче урын)
  • “Татарстан республикасы Студентлар язы – 2017” студентлар иҗтының республика фестивале (“Оригиналь жанр (яктылык театры)” номинациясендә 1 нче дәрәҗә Диплом, Рәхмәт хаты)
  • “Беренче курс Студенты көне – 2017” КФУның елдагы фестивале гала концерты (“Яктылык театры” номинациясендә 1 нче урын)
  • Кытай теле буенча “Кытай теле – ул күпер” IY Бөтенроссия студентлар конкурсы 2017 ел (Рәхмәт хаты)

Контакт: 89274913195 (Яруллин Булат, җитәкче), 89173971305 (Анисимова Виталина, берлектә)